PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35454}

Show

6,3 38 972
oceny
6,3 10 1 38972
5,2 16
ocen krytyków
Show
powrót do forum filmu Show

Powiem szczerze, że włączając ten film nastawiałem się, że będzie to kolejny film typowy dla polskiego kina. Strzelaniny, zgrywanie bohaterów, pseudo udane komizmy i sztuczne zagrywki psychologiczne. Chciałem się kompletnie odmóżdżyć i wsiąknąć w przeciętną polską produkcję z Pazurą jako dodatkiem powodującym czasem uśmiech na twarzy. Nic bardziej mylnego. Całe moje nastawienie schowałem zaraz po pierwszej godzinie filmu. Kiedy po rzeczywiście mało ambitnym wydawało by się początku, reżyser rzuca nas na głębie jakże napiętej akcji. Szczerze - rzadko się zdarza żebym na innym niż amerykańskim filmie, czuł takie podekscytowanie i napięcie. A przekaz podrzucony nam w samej końcówce filmu to istny majstersztyk. Szczerze powiem, że film ten powinien być w tej chwili obowiązkowym kinem dla licealistów i studentów. Idealnie odnosi się do dzisiejszych czasów i aktualnych problemów naszego społeczeństwa.

ocenił(a) film na 7
kornel1qwe

Zgadzam się w 100%, tylko ciekawe, czy dzisiejsi licealiści i studenci zrozumieją przesłanie tego filmu?

ocenił(a) film na 8
kornel1qwe

Końcówka to coś rewelacyjnego istne mistrzostwo Świata.

ocenił(a) film na 9
kornel1qwe

Ja również całkowicie się zgadzam, dodałbym tylko jeszcze, iż:
- przekaz idzie od samego początku, dokładnie już od scen "przesłuchań", właściwie każdy poruszony wątek to satyra (ale też i sama prawda) na ludzkie zachowania; a "wykład" Czarka pod koniec po prostu genialny.
- ten film kojarzy mi się (w przesłaniu co robi ze społeczeństwem telewizja i kasa) z "Wojną Światów" Szulkina - starym, zapomnianym i też niedocenianym filmem..
- do kanonu obowiązkowych pozycji na 18 urodziny dorzuciłbym jeszcze trzeci : "Idiokracja"

Ale niestety faktycznie może być tak, że obecnie spora część młodzieży już nie pojmie 'co autor miał na myśli'...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones